یک گردشگر به تازگی نوع خاصی از دانه ی گیاهی بسیار بزرگ را یافته و تا زمانی که پوسته ی سبز  بیرونی آن جدا نشود مشخص نمی شود که این نوعی دانه است.
گیاه شناسان تخمین می زنند، گیاه برای تولید یک دانه ۸۵ درصد ذخیره ی فسفر خود را مصرف کند
. توانایی های گیاه مورد نظر برای تولید این دانه ی غول آسا و مدیریت ذخیره ی مواد مغذی که به کار می برد دانشمندان را نسبت به  ان کنجکاوتر کرده و آن ها را به این نتیجه رسانده  که نوع زه کشی به کار رفته در گیاه ، در بالارفتن دو متری برگهای پیچدارش و تأمین مواد مغذی موثر است.

بزرگترین دانه سحرآمیز جهان + عکس , جالب وخواندنی

بزرگترین دانه

به طوری که افتادن هر قطره آب در شیارهای ساقه مواد غذایی را مستقیماً به گیاه می رساند. آب باران، مدفوع حیوانات، گرده های سرگردان و سایر موادی را که بر روی گیاه بوده اند می شوید و آن ها را به ریشه های گرسنه ی گیاه می رسانند.  رشد هر دانه ی غول پیکر زمانی بسیار زیاد در حدود شش سال  طول می کشد.
این اتفاق باید پس از رسیدن گیاه به بلوغ بیافتد. در چنین شرایط کمبود و قطحی مواد مغذی برای گیاهان در خاک این جزایر، فرایند تولید مثل می تواند ۸۰ تا ۱۰۰ سال طول بکشد. فقط پس از طی این زمان گیاه می تواند اولین دانه ی خود را تولید کند. یک گیاه در طول زندگی بیش از صد سالش، حدود ۱۰۰ دانه تولید خواهد کرد. برخی از دانه های غول پیکر این فرصت  را به دست می آورند که این جنگل های کوکودورمر را پر کنند.
دانشمندان معتقدند که بیست تا سی درصد از دانه های این گونه های در حال انقراض باید رشد کنند، تا این جنگل ها به صورت سالم و سلامت به حیات خود ادامه دهند؛ اما متاسفانه این اتفاق نخواهد افتاد. برخی قاچاقچیان به صورت غیر قانونی دانه های آن ها را به سرقت می برند و وپس از پودرکردن، می فروشند.

طبقه بندی: اطلاعات عمومی، 

تاریخ : پنجشنبه 28 بهمن 1395 | 04:35 ب.ظ | نویسنده : زهره بهمنیان | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic