ناصر كشاورز شاعر و نویسنده ی کودکان است که در سال 1341 ،در تهران به دنیا آمد. از او تاكنون حدود 160عنوان كتاب در حوزه ادبیات کودکان منتشر شده است.آثار وی چنان دلنشین و ماندگار است که برای بزرگسالان نیز جذابیتی مخصوص به خود دارد. شعرهایش همیشه مورد استقبال مخاطبان خردسال،كودك و نوجوان بوده اند.

او تاکنون جوایز متعددی در حوزه شعر کودک و نوجوان دریافت کرده که دریافت جایزه دوازدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان در بخش "شعر" برای کتاب "مداد کوتاه" یکی از این جوایز است.

.مجموعه 12 جلدی "شعرهاى نى نى كوچولو"، مجموعه 12 جلدی "مى نى نى و مامانش"، مجموعه 4 جلدی "دویدم و دویدم"، "كلاغ زرد"، "مسئولیت"، "آزادی"، "گنجشك و پروانه"، "سیب جان سلام" و "مرا یك دایناسور درسته قورت داده"، 4مجموعه "تلخ و شیرین"، "رنگ هاى گمشده"، "از این طرف لطفاً فقط هیس" و "بوى نرگس" تعدادی از آثار اوست.«راز تاك» جدید ترین شعر ناصر كشاورز است راز تاك شامل اشعاری با موضوع زندگی امام رضا(ع) است كه با نگاهی تازه و شاعرانه برای كودكان سروده شده است. این شاعر همچنین قصد دارد داستان های قرآنی را با نگاهی جدید به شعر تبدیل كند تا كودكان و نوجوانان به آسانی با این داستان ها ارتباط برقرار كنند.كشاورز پیش از این مجموعه کلیله و دمنه را به شعر در آورده است.این شاعر كودك و نوجوان فعالیت در ادبیات، به ویژه در بخش شعر کودک و نوجوان را از سال 1361 آغاز كرده است.از وی به عنوان یكی از شاعران نوگرا و صاحب سبك در شعر كودك و نوجوان نام می برند.

(اشعار" عروسی" در فارسی پایه اول و  شعر"ستاره" در فارسی بخوانیم پایه دوم و "پدربزرگ" و "آسمان زمین آب" در فارسی سوم از آثار ایشان انتخاب شده است)

طبقه بندی: اطلاعات عمومی، 

تاریخ : پنجشنبه 28 بهمن 1395 | 04:41 ب.ظ | نویسنده : زهره بهمنیان | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic